Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Trzecia edycja Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego

21.08.2019

Augustów

Rusza trzecia edycja Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty można zgłaszać od 3 września. Do rozdysponowania jest 500 tysięcy złotych. Będzie można zgłaszać projekty „twarde”, czyli związane z budową lub przebudową infrastruktury, oraz projekty „miękkie”, o charakterze nieinwestycyjnym, na przykład imprezy społeczne, kulturalne lub sportowe. O szczegółach mówi Michał Kotarski z Urzędu Miejskiego w Augustowie.

Projekty do Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać do 30 września. Później przeprowadzone zostanie głosowanie. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w 2020 roku.

W poprzednich edycjach wykonane zostały takie projekty, jak: stworzenie stałego miejsca do grillowania, budowa chodników na ul. Orzeszkowej, odnowienie księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej w Augustowie, przygotowanie dokumentacji na modernizację boiska pełnowymiarowego do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, zorganizowanie obchodów 100-lecia Lipowca, zamontowanie defibrylatorów zewnętrznych na terenie miasta, powstanie sztucznego lodowiska miejskiego oraz montaż kurtyn wodnych.

Autor: IW