Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego 20 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Katarzyna Szczęsna
Monika Tyszkiewicz

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Trzy śmiertelne wypadki

Foto: KWP w Olsztynie

warmińsko-mazurskie

3 osoby zginęły, a 17 zostało rannych w wypadkach, do których doszło w czasie długiego świątecznego weekendu na Warmii i Mazurach. To jeszcze niepełny policyjny bilans, obejmujący zdarzenia od przedświątecznego piątku (23.12) do poniedziałkowego przedpołudnia (26.12). Mundurowi pracowali przy 11 wypadkach drogowych i ponad 150 kolizjach. Zatrzymali prawie 40 nietrzeźwych kierowców.

W piątkowy wieczór w wypadku w powiecie iławskim zginęła 18-letnia pasażerka osobowej Hondy. Auto uderzyło w drzewo. 23-letni kierowca był pijany – miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. On i dwoje pozostałych pasażerów z poważnymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala.

Do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem pijanego kierowcy doszło w niedzielę wieczorem w powiecie mrągowskim na trasie Mrągowo-Piecki. Z ustaleń policjantów wynika, że 22-letni kierowca Audi podczas wyprzedzania jadącej przed nim Hondy uderzył w jej tył. Po zderzeniu Audi uderzyło w drzewo, a Honda wjechała do przydrożnego rowu. Pierwszym samochodem podróżowało trzech mężczyzn. Jeden z pasażerów, 58-letni mieszkaniec gminy Piecki, mimo przeprowadzonej na miejscu reanimacji, zmarł. Kierowca Audi wydmuchał 3 promile. Jak się okazało, nigdy nie posiadał prawa jazdy. Badanie trzeźwości drugiego pasażera wykazało ponad 1,5 promila. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. Uderzoną Hondą podróżowało małżeństwo z dwójką dzieci. Na szczęście żadne z nich nie odniosło obrażeń.

Trzecie śmiertelne zdarzenie to wypadek na torach, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w gminie Iława. Pociąg relacji Kołobrzeg-Kraków potrącił idącego torowiskiem 24-latka. Mężczyzna zginął na miejscu. Maszynista pociągu był trzeźwy.

Autor: apk     Źródło: KWP w OlsztynieData: 26 grudnia 2016

   
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.