Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Trzy wypadki z udziałem rowerzystów

16.08.2019

Giżycko

Do trzech wypadków z udziałem rowerzystów doszło, w ciągu zaledwie dwóch dni, na drogach powiatu giżyckiego. W środę (14.08.) na ul. Wojska Polskiego kierująca vw, wyjeżdżając z parkingu, nie zauważyła nadjeżdżającego rowerzysty. Potrącony 16-letni mieszkaniec Giżycka, ze złamanym przedramieniem, przetransportowany został do szpitala w Olsztynie. Jak poinformowała Iwona Chruścińska, oficer prasowy giżyckiej policji, kierująca autem była trzeźwa.

Ze złamaną nogą do szpitala trafiła jadąca jednośladem kobieta ,potrącona przez samochód osobowy na trasie Wilkaski-Gorozdowo. Do zdarzenia doszło tego samego dnia około godz. 20:00. Z relacji poszkodowanej wynika, że kierowca osobówki nie udzielił pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia.

Podobny przebieg miało zdarzenie, do którego doszło w miejscowości Konopki Wielkie na DK 63. Z relacji świadków wynika, że rowerzysta został potrącony przez cysternę, która odjechała z miejsca zdarzenia. Potrącony rowerzysta zjechał do rowu. Ze złamaniem obojczyka trafił pod opiekę lekarzy.

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń drogowych. Pod adresem gizycko.policja.gov.pl znajdziecie najważniejsze zasady bezpieczeństwa dla rowerzystów.

Źródło: KPP w Giżycku
Autor artykułu: jwe