Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Tulipan” w rękach policji

23.11.2020

Sejny

Mężczyznę, który okradł kobietę poznaną na portalu randkowym, zatrzymali sejneńscy policjanci. Mieszkanka powiatu sejneńskiego nawiązała kontakt z mężczyzną przez internet na początku listopada. 43-latek z powiatu gorlickiego zdobył zaufanie 49-latki i po pierwszym spotkaniu zamieszkał z nią.

Po tygodniu znajomości, kiedy kobieta była w pracy, mężczyzna zabrał z jej mieszkania kosztowności. Łupem złodzieja padła biżuteria, telefon i router o łącznej wartości blisko 6 tys.  złotych. Kiedy 49-latka wróciła do mieszkania, mężczyzny już nie było, a kontakt z nim się urwał.

Sejneńscy kryminalni ustalili miejsce przebywania sprawcy kradzieży. Został zatrzymany w jednym z augustowskich mieszkań.

Mieszkaniec powiatu gorlickiego usłyszał już zarzut kradzieży. Decyzją sądu 43-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy informują, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają, że ofiarami przysłowiowego „tulipana” mogły paść również inne kobiety.

Autor: IW
Źródło: KPP Sejny