Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Turniej hokejowy juniorów

18.02.2018

Młodzi hokeiści rywalizowali w sobotę (17.02) w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych na lodowisku MOSiR w Giżycku. Po raz pierwszy w mieście zorganizowano Turniej Hokejowy Juniorów. Na lodowisku nie mogło zabraknąć „Mastersików”, czyli zawodników Masters Junior Giżycko. Był to dla nich swego rodzaju chrzest bojowy, bo po raz pierwszy mieli okazję wziąć udział w turnieju tej rangi.

Oprócz gospodarzy na tafli zaprezentowali się najmłodsi hokeiści „Małej Husarii” z Białegostoku i STH Siedlce. To właśnie drużyna z Siedlec zajęła pierwsze miejsce.

W inauguracyjnym meczu turnieju, drużyna z Giżycka uległa zawodnikom STH Siedlce 2:4. Mimo przegranej młodzi Mastersi byli zadowoleni ze swojej gry.

Gospodarze okazali się gościnni – pozwolili się wyprzedzić również zawodnikom z Białegostoku. Z tą drużyną przegrali również różnicą dwóch bramek 4:6. Trzeba jednak podkreślić, że rywale hokeistów z Giżycka mają większe doświadczenie.

Pozytywnie występy swoich podopiecznych ocenili trenerzy Masters Junior Giżycko i STH Siedlce Daniel Rocki oraz Andrzej Mościcki

Również kibice, czyli w większości rodzice małych hokeistów, nie kryli zadowolenia z występu swoich pociech.

Reporter Radia 5 na tafli wypatrzył również grające dziewczynki, które udowadniają, że hokej nie jest sportem zarezerwowanym wyłącznie dla panów.

Wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem swojej przygody z hokejem do udziału w treningach zaprasza Jerzy Gawarecki, prezes i zawodnik klubu Masters Giżycko, organizator sobotniego turnieju.