Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Uczniowie rozpoczęli wakacje

26.06.2020

Suwałki

Prawie 12 tysięcy uczniów suwalskich szkół rozpoczęło w piątek (26.06.20) wakacje. W tym roku nie było akademii, wystąpień artystycznych i uroczystego wręczania świadectw. Uczniowie spotkali się z wychowawcami w małych grupach. W związku z tym Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, przekazał w formie listu życzenia i podziękowania uczniom i nauczycielom. Jak pisze, mijający rok szkolny, z uwagi na trwającą epidemię koronawirusa, był szczególnie trudny i wymagający. Uczniowie i nauczyciele musieli w szybkim tempie opanować nowe umiejętności związane ze zdalną nauką. Prezydent skierował słowa uznania również do rodziców, bo to na nich spadł trud związany z edukacją dzieci. Warto dodać, że w suwalskich szkołach uczy ponad 1200 nauczycieli. Premier Mateusz Morawiecki zapewnił w jednym z ostatnich wystąpień, że od początku września dzieci i młodzież wrócą na lekcje stacjonarne do szkół.

Autor: IW
Źródło: UM Suwałki


Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy Suwalskich Szkół,
Drodzy Rodzice i Uczniowie

Dziś kończymy rok szkolny 2019/2020. Rozpoczynają się wakacje, czas wyczekiwanego wypoczynku po szkolnych obowiązkach. Mijający rok szkolny, z uwagi na trwającą epidemię koronawirusa, był szczególnie trudny i wymagający od nas wszystkich opanowania w szybkim tempie nowych umiejętności i wdrożenia procedur zdalnej nauki.

Zakończenie roku szkolnego jest dla mnie szczególną okazją, by wszystkim Państwu podziękować za rzetelność i wytrwałość oraz podejmowanie nowych wyzwań.

Słowa podziękowania kieruję do Rodziców, którzy z zaangażowaniem wspierają działania szkoły. Dziękuję szczególnie za współpracę, troskę o rozwój i wychowanie młodego pokolenia. To Państwo inspirujecie swoje dzieci do twórczego patrzenia na świat, wspieracie osiąganie wyznaczonych celów. Obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa jest dla wszystkich rodziców ogromnym wyzwaniem, dlatego tym bardziej dziękuję za zrozumienie i wzajemną życzliwość oraz za pomoc dzieciom w nauce zdalnej. Zdaję sobie sprawę z tego, ile trudu wkładacie w wychowywanie i edukację swoich dzieci, szczególnie w sytuacji, kiedy wielu z Was łączy swoją pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej edukacji.

Chciałbym Wam za to bardzo serdecznie podziękować.

Drodzy Uczniowie

Pragnę Wam podziękować za sumienną pracę oraz chęć zdobywania wiedzy i umiejętności.

Przed Wami dwa miesiące wypoczynku. Życzę, aby były to wakacje pełne pozytywnych wrażeń i przygód. Abyście spędzili je ciekawie, radośnie i co najważniejsze – bezpiecznie. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej, odpocznijcie od trudów nauki i nabierzcie sił do podejmowania nowych wyzwań, zamierzeń i dalszego rozwoju. Życzę Wam pięknej pogody, uśmiechu na co dzień i szczęśliwego powrotu do szkoły.

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi

Pragnę serdecznie podziękować Wam – Nauczycielom i Wychowawcom za trud włożony w nauczanie, opiekę i wychowanie uczniów. Sukcesy uczniów są Państwa zasługą, gdyż to Wy przekazujecie swoją wiedzę, pasję i ciekawość świata, uczycie wartości i zasad, które są niezwykle cenne i potrzebne w dorosłym życiu. Dziękuję za odpowiedzialne podejście do nowych zadań edukacyjnych w okresie pandemii, za Waszą kreatywność i elastyczne podejście do nowych warunków pracy zdalnej.

Życzę, aby nie zabrakło Państwu zapału do dalszej pracy oraz podejmowania trudu kształtowania umysłów i charakterów młodych ludzi.

Pracownikom Administracji i Obsługi dziękuję za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły oraz za rzetelne i odpowiedzialne wykonywanie swoich obowiązków.

Zachęcam wszystkich do skorzystania z przygotowanej przez Miasto oferty zajęć sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Jeszcze raz życzę wspaniałych, zdrowych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia na rozpoczęciu roku szkolnego 2020/2021.

Suwałki, 26 czerwca 2020 r.

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk