Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja 24 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Arkadiusz Sikora
Arkadiusz Sikora

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Uhonorowali wolontariuszy

Foto: Radio 5

Ełk

Wyróżnia ich praca, którą wykonują z potrzeby serca, bezinteresownie. Mowa o wolontariuszach uhonorowanych podczas dzisiejszej Gali Wolontariatu.

Salę Ełckiego Centrum Kultury wypełniło blisko czterystu młodych społeczników działających na co dzień w Szkolnych Kołach Caritas. Byli to przedstawiciele z Ełku, Suwałk, Olecka, Gołdapi czy Orzysza.

W przededniu Międzynarodowego Dnia Wolontariusza podczas uroczystości zorganizowanej przez Caritas Diecezji Ełckiej nagrodzono tych najaktywniejszych. Wręczono 11 dyplomów uznania oraz 8 wyróżnień. Przyznano również tytuły Wolontariusza Roku dla reprezentantów dwóch województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Trafiły one do dziesięcioletniej Wiktorii Jarosz z Orzysza oraz dwunastoletniej Klaudii Hościk z Karolina.

Obie dziewczynki przyznały, że działania na rzecz drugiego człowieka dają im wiele satysfakcji.

Bez wsparcia wolontariuszy prowadzenie działalności Caritas Diecezji Ełckiej na rzecz ubogich, chorych i niepełnosprawnych nie byłoby możliwe.

Jak zaznaczył ks. Ryszard Sawicki – wicedyrektor Caritas Diecezji Ełckiej ds. formacji i wolontariatu, pracy tych młodych ludzi trudno nie zauważyć.

Gala była również idealną okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Wolontariat moimi oczami”. Był on skierowany do uczniów szkół podstawowych. Do siedziby Caritas Diecezji Ełckiej wpłynęło ponad 230 prac, z czego nagrodzono 23.

Nie zabrakło też występów artystycznych. Świętujący wolontariusze mieli okazję wysłuchać recital Marcina Pyciaka i zobaczyć spektakl.

 

Autor: sc     Źródło: Radio 5Data: 4 grudnia 2017

   
Tagi:

1 komentarz

  1. www.DAREKnowymBISKUPEMpomocniczym.ladacznica.pl Odpowiedz

    To wspaniale, ze w Ełku jest tylu wolontariuszy – to oznacza, że potrzebujących jest dużo więcej i zapewne ich przybywa 🙂 Samotnych, starszych, schorowanych, bezdomnych, biednych – toż to istne eldorado wolontariatu 🙂 Nic tylko gale organizować 🙂
    Polityka gospodarzy naszego regionu już niedługo doprowadzi, że polowa mieszkańców to będą potrzebujący wolontariatu – a reszta to będą wolontariusze – za jakiś czas większość będzie pomagała grupie biedaków.

    Polska mój kraj taki piękny 🙂
    Oby tak dalej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.