Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza 17 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Tomek Suchocki
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Uhonorują profesora Andrzeja Strumiłłę?

Foto: Radio 5

Region

O tym, czy rok 2017 w województwie podlaskim będzie Rokiem profesora Andrzeja Strumiłły, zdecydują radni sejmiku województwa. Autorami wniosku w tej sprawie są Anna Naszkiewicz, wicemarszałek i Bogdan Dyjuk, członek zarządu.

Projekt stanowiska przyjął na środowym (02.11) posiedzeniu zarząd województwa. Radni zajmą się tym tematem na sesji 28 listopada.

W uzasadnieniu pomysłodawcy piszą, że w 2017 roku przypada jubileusz 90-lecia urodzin profesora Andrzeja Strumiłły, który jest niezwykle ważną częścią tożsamości, kultury i historii województwa podlaskiego. Ich zdaniem ustanowienie roku 2017 Rokiem profesora w naszym województwie będzie znakomitym uczczeniem jubileuszu 90. rocznicy urodzin tego wybitnego, wszechstronnego artysty oraz stanowić będzie doskonałe uhonorowanie Jego zasług dla kultury narodowej.

Profesor Andrzej Strumiłło urodził się 23 października 1927 roku w Wilnie. Jest malarzem, grafikiem, rzeźbiarzem, fotografem, poetą, pisarzem i scenografem. Został uhonorowany wieloma odznaczeniami państwowymi i nagrodami za osiągnięcia artystyczne, propagowanie kultury polskiej za granicą oraz działalność społeczną. W regionie otrzymał m.in. tytuły Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego, Zasłużony dla Miasta Suwałk i Honorowego Obywatela Suwałk.

Autor: Em     Źródło: http://wrotapodlasia.plData: 2 listopada 2016

   
Tagi:

5 Komentarzy

 1. eskaes Odpowiedz

  Za co?? Co ten Pan dla miasta Suwałki zrobił? Czy ten Pan będzie honorowany na siłę jak śp. Andrzej Wajda? Nie jestem wyborcą partii PiS tylko zwykłym suwalczaninem płacącym tu podatki.

 2. rzezbiarz Odpowiedz

  Jest malarzem, grafikiem, rzeźbiarzem, fotografem, poetą, pisarzem i scenografem. Został uhonorowany wieloma odznaczeniami państwowymi i nagrodami za osiągnięcia artystyczne, propagowanie kultury polskiej za granicą oraz działalność społeczną. A INFORMACJA ZE BYL WIELOLETNIM SEKRETARZEM POP PZPR W ZWIASKU ARTYSTOW POLSKICH TO JUZ NIE CHCECIE OPUBLIKOWAC, a i innych ciemnych spraw ma p Strumillo za paznokciami, Niedzwiedzi Rog, sprzedaz
  itp.
  Mozecie Go uhonorowac za artystyczne osiagniecia , ale nie robcie z tego pana autorytetu , bo nim nie byl i juz nie bedzie,

 3. Tadeusz Odpowiedz

  Profesor? Kto temu Panu nadal ten tytuł? Radio 5? Przestańcie na siłę tego człowieka promować… Cuchnie kolesiostwem na kilometr.

 4. mar. Odpowiedz

  To był pierwszy ekolg protestujacy ale sam to sie osiedlil w tym ekologicznym regionie. Zapytajcie kogokolwiek na ulicy ,czy zna tego pana . 99 % powie a kto to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.