Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ujawnili susz i krajankę za pół miliona

20.10.2018

Giżycko
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku ujawnili krajankę tytoniową i susz o szacunkowej wartości prawie 500 tys. zł.

W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn.

– Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności za przewożenie i nielegalne wytwarzanie wyrobów tytoniowych – poinformowała Radio 5 kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyźni wpadli na jednej z dróg w powiecie giżyckim podczas kontroli drogowej w czwartek 18 października. 29-letni kierujący mazdą na warszawskich numerach rejestracyjnych w bagażniku przewoził prawie 210 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 144 tys. zł. Obok nielegalnego towaru leżała dopiero co zakupiona książka „Wstęp do prawoznawstwa” oraz 20 tys. zł.

Mundurowi przeszukali też posesję pasażera, mieszkańca powiatu giżyckiego. Okazało się, że znajduje się tam „hurtownia”, z której nielegalny towar wiózł 29-latek. Na miejscu w obecności 50-letniego właściciela nieruchomości ujawniono ponad 520 kg suszu tytoniowego o wartości prawie 240 tys. zł oraz ponad 160 kg krajanki tytoniowej o wartości 112 tys. zł. Zabezpieczono też 3 maszyny do obróbki tytoniu, sprzęt do osuszania i ważenia.

Mężczyźni zostali zatrzymani, przesłuchani i teraz poniosą odpowiedzialność karno-skarbową za przewożenie i posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Źródło: SG Węgorzewo
Autor artykułu: mt