Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza 19 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Ulgi u litewskich partnerów

Foto: Radio 5

Ełk

Ełcki ratusz planuje wprowadzenie wspólnej, transgranicznej „Karty Dużej Rodziny” z partnerami litewskich miast Alytus oraz Varena. Z ulg przygotowanych przez placówki miejskie oraz przedsiębiorców będą mogli korzystać zarówno Litwini odwiedzający Ełk, jak również ełczanie goszczący w dwóch miastach naszych wschodnich sąsiadów.

– Władzom Alytusa i Vareny bardzo spodobał się program „Karty Dużej Rodziny”, dlatego planują wdrożyć go u siebie – mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Jak dodaje włodarz, w ramach projektu „Rozwój transgranicznych inicjatyw społecznych” pomocą zostaną objęci rodzice dzieci niepełnosprawnych, z zaburzeniami psychicznymi oraz ze spektrum autyzmu.

Koszt projektu to prawie milion 700 tysięcy złotych. 85 procent środków pochodzi z funduszy unijnych.

Spotkanie rekrutacyjne do udziału w projekcie dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się w czwartek (20.04) o godz. 12:00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku przy ul. Piłsudskiego 8.

Autor: ate     Data: 19 kwietnia 2017

   
Tagi:

2 komentarze

  1. rodzina wielodzietna spoza miasta Odpowiedz

    Niech Prezydent pomyśli o rodzinach wielodzietnych z okolicznych miejscowości, które min. robią zakupy w Ełku, chciałyby skorzystać z basenu, kina itp. Mając 3 i więcej dzieci nie stać ich na to, a w Ełku jest akceptowana tylko Ełcka Karta Dużej Rodziny, a ogólnopolska już nie. Dlaczego, przecież rodziny mieszkające pod Ełkiem wiadomo,że także są bywalcami w mieście i korzystają z wszystkich dóbr i usług jakie oferuje miasto!!!

  2. Marysia Odpowiedz

    Dobroczyńca się znalazł,niech zobaczy,ile zarabiają,w podległej mu Promedice personel pomocniczy ,ratownicy,w szkołach ,przedszkolach i innych placówkach podległych Jaśniepanowi-1200 zł,a jak weżmie pożyczkę z kasy to nierzadko 800 zl wychodzi-może jaśnie Pan z Dobra Czarnego wytłumaczy -Jak Żyć !!! a nie pijar uprawiać na biednych ludziach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.