Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ulica Aleksandry Piłsudskiej otwarta

15.01.2020

Suwałki

Ulicę imienia Aleksandry Piłsudskiej w Suwałkach oficjalnie otworzyły dziś (15.01) władze miasta. To nowa arteria, która połączyła ulice Sportową z Utratą.  Budowa tej trasy była wymagającym zadaniem, ponieważ przebiega ona przez tereny, gdzie wcześniej było torfowisko. W związku z tym, na samym początku, z jaru przy ulicy Sportowej usunięto prawie 2 tysiące wywrotek osadów bagiennych, których głębokość dochodziła nawet do 7 metrów. Na miejsce wykonawca przywiózł ponad 5 tysięcy 300 wywrotek żwiru do uformowania nasypu. Dopiero wtedy można było zbudować drogę, nowe rondo, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie i parkingi. To pierwsza w Suwałkach droga, wybudowana w takiej konstrukcji. – To również trasa bardzo potrzebna, bo usprawni ruch na linii wschód – zachód i połączy się z ulicą 100-lecia Niepodległości, która dalej biegnie w kierunku ulicy Sejneńskiej – mówił podczas otwarcia Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Przede wszystkim trasa zapewni dojazd do powstających przy niej bloków, dlatego udział w sfinansowaniu przedsięwzięcia wziął wykonawca osiedla – firma Rutkowski Development, na czele z prezesem Kamilem Rutkowskim.

Swój wkład miały też miejskie spółki Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W sumie całość kosztowała ponad 12 milionów złotych.

Autor: AP