Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Upalna „Gwiazda Północy”

Ponad sześciuset rowerzystów z całej Polski stanęło w sobotę (12.08) na starcie „Gwiazdy Północy” – zawodów dla kolarzy amatorów. Plac Jana Pawła II w Ełku wypełniony był po brzegi. Startujący musieli zmierzyć się nie tylko z dystansem i własnymi słabościami, ale i upałem. W Ełku termometry wskazywały blisko 30 stopni Celsjusza.

To już kolejna odsłona rowerowych zmagań, podczas których kolarze ścigają się po malowniczych terenach mazurskich lasów i wokół jezior. „Gwiazda Północy” to impreza, która wpisała się już w kalendarz sportowych wydarzeń Ełku, co bardzo cieszy jej organizatora. To pochodzący z Ełku zwycięzca Tour de Pologne z 2003 roku Cezary Zamana.

„Gwiazda Północy” to zawody dla całych rodzin, a w sobotę (13.08.) można się było także przekonać, że kolarstwo to sport dla osób w każdym wieku. Jako pierwsi z Placu Jana Pawła II wystartowali ci, którzy swoją rowerową przygodę dopiero rozpoczynają. W dystansie Hobby liczącym 9 kilometrów wystartowała ponad setka młodych rowerzystów, wśród których był 6-letni Maciek z mamą.

Sobota to pierwszy dzień zawodów. W niedzielę (13.08) zmagania przeniosą się do Prostek, gdzie odbędą się starty na trzech dystansach – Hobby, Fit i Mega. Z kolei w poniedziałek (14.08.) kolarze będą mieli okazję przejechać tereny wokół Sypitek. Natomiast wieczorem, na Campingu przy plaży miejskiej w Ełku, odbędzie się uroczyste zakończenie zawodów, podczas którego nastąpi dekoracja najlepszych zawodników.

2017-08-12 13:53:03