Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany 18 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Marcin Banachowski
Marcin Banachowski

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Uratowali wilka, który wpadł we wnyki

Foto: Warmińsko- Mazurski Oddział Straży Granicznej

powiat węgorzewski

Wilka, który wpadł w sidła kłusowników uratowali funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Węgorzewie. Informację o uwięzionym we wnykach zwierzęciu otrzymali od jednego w mieszkańców powiatu w sobotę (11.11.). Pogranicznicy udali się na miejsce wraz z ekologami z Republiki Ściborskiej. Za pomocą kamery termowizyjnej odnaleźli wilka w rejonie granicy państwa. 50 kg basior wpadł w zastawioną przez kłusowników stalową pętlę. Poranione zwierzę uśpił lekarz weterynarii z Nidzicy. Wilk trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Nadleśnictwie Olsztynek, gdzie wraca do zdrowia.

Jak zaznacza Mirosława Aleksandrowicz rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego oddziału Straży Granicznej – szczęśliwy finał akcji ratowniczej, to zasługa współpracy funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie, przedstawicieli ze Stowarzyszenia dla Natury „Wilk” i Republiki Ściborskiej oraz łowczych z węgorzewskiego koła myśliwskiego „Mazury”. Ekolodzy podziękowali funkcjonariuszom Straży Granicznej za ich profesjonalną opiekę nad wilkiem, który na ich cześć otrzymał imię „Pogranicznik”.

Autor: jwe     Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży GranicznejData: 13 listopada 2017

   
Tagi:

5 Komentarzy

  1. rolnikus Odpowiedz

   Niestety nie podzielam zadowolenia. Wilk zjadł mi cielę na moim polu, poranił inne sztuki, nie dostałem odszkodowania. Zabije każde stworzenie które będzie zagrażało w znacznym stopniu moim interesom. Oczywiście kłusownicy niekontrolowanie to robią i zazwyczaj w lesie.
   Odrobina empatii, albo raczej zwykłej wyobraźni potrzebna nierozumiejącym sytuacji. Nie tak kameralnie, a jestem pewien że bardziej, pomagam braciom mniejszym niż Ci z artykułu lub wypowiadający.

 1. Zalotnik Odpowiedz

  Następnym razem ten wilczek zagryzie dziecko idące do szkoły i taki będzie finał.Co wtedy powiedzą tzw.pseudo ekolodzy i miłośnicy wszelkiego robactwa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.