Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta 21 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Daniel Bobrowski
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Utonął 56-latek

Foto: KWP w Olsztynie

Ełk

Tragiczny finał kąpieli w Jeziorze Ełckim. Nie żyje 56-letni turysta z Tych. Do zdarzenia doszło w sobotę (15.06) około godziny 16.30 na plaży w pobliżu parku linowego. Na miejscu pracowali strażacy-płetwonurkowie z Giżycka, którzy wydobyli mężczyznę na brzeg. Jego ciało znajdowało się około 25 metrów od brzegu. 

Jak informuje Radio 5 Agata Kulikowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku, pomimo reanimacji, 56-latka nie udało się uratować.

Policjanci pod nadzorem wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Autor: ate     Źródło: KPP w EłkuData: 16 lipca 2017

   
Tagi:

3 Komentarzy

  1. hugoka Odpowiedz

    Na plaży postawiono wielki zakaz kąpieli, co jest wielkim nieporozumieniem – jest to przecież plaż miejska, nie ma ratowników w sezonie!!!, mieszkańcy,turyści oraz kolonie z całego miasto przychodzą na park linowy i na tą plaże, niektórzy wychowawcy oraz turyści widząc zakaz idą z dziećmi na plażę na przeciwko dyskoteki, a tam jest ostrzeżenie ( plaża prywatna) i przestrzegam wszystkich przed korzystaniem z tej plaży ( szkła po butelkach w wodzie). Jeżeli chodzi a akcję „ratowniczą”, osoba topi się w sobotę, motorówka WOPR cumuje także przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym lecz w taki dzień jest brak ratowników na jeziorze, po przyjeździe służb mundurowych nic się nie dzieje, wszyscy czekają na przyjazd strażaków płetwonurków z Giżycka. Oczywiście wszystko przez procedury i brak funduszy dla WOPR.

  2. Tylko OSP Odpowiedz

    Ile już lat temu apelowało się do władz, żeby zrobić tam miejsce do kąpieli. Mówiono o nawiezieniu żwiru, wyłożeniu specjalnej folii, żeby przykryć szkła, które wrzucał idiota ze swoich szklarni ( nikt nie upomniał go nawet mandatem – tatuś dzisiejszego ełckiego biznesmena… ale co tam). Postawić pomost, dwóch ratowników, zatrudnić ratowników, nawet kosztem dzisiejszej plaży miejskiej, gdzie kąpiel jest mało przyjemna ze wzglądu na lokalizację w zatoce. Miasto wspólnie z Powiatem powinni kupić porządną łódź motorowodną i zapewnić obsadę ratowników, którzy by patrolowali akwen. Wszystko to kosztowałoby łącznie mniej niż impreza z koncertem, który czeka nas w najbliższy weekend.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.