Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

V Święto Miodu i Mleka

05.08.2019

Olecko

Miasteczko „mlekiem i miodem płynące” pojawi się w najbliższą sobotę (10.08) na placu w centrum Olecka. – To już V Święto Miodu i Mleka i, jak na jubileusz przystało, zadbaliśmy o liczne atrakcje – mówi Sylwia Wieloch, zastępca burmistrza Olecka. – Na gości będzie czekał kiermasz lokalnych produktów, w tym miodów i wyrobów z mleka. Nie zapominamy też o najmłodszych – dodaje.

– Oleckie Święto Miodu i Mleka to tradycyjnie doskonała okazja do wzbogacenie naszej spiżarni o ekologiczne produkty z serca Mazur – dodaje Wieloch.

Na Placu Wolności nie zabraknie również, tradycyjnie, rękodzieła ludowego. W samo południe święto zainauguruje Seminarium „Perspektywy rozwoju rolnictwa Mazur i Podlasia”, które odbędzie się w sali kina „MAZUR”. Zwieńczeniem Oleckiego Święta Mleka i Miodu będą koncerty muzyczne. Wystąpi Miejska Olecka Orkiestra Dęta, zespół „Klezmer” i „Summer Night”, natomiast gwiazdą wieczoru będzie Stachursky.

Patronem Honorowym Oleckiego Święta Miodu i Mleka został Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Autor: SzK