Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

W Suwałkach jest za mało punktów szczepień?

14.01.2021

Suwałki

Spotkanie z przedstawicielami przychodni lekarskich z Suwałk, które zgłosiły gotowość do wzięcia udziału w Narodowym Programie Szczepień zorganizował w czwartek (14.01.21) Czesław Renkiewicz, prezydent miasta. Zgodnie z zapowiedzią rządu, każdy z punktów otrzyma 30 szczepionek tygodniowo, co pozwoli na zaszczepienie 150 osób w tydzień.

Szczepienia ruszą 25 stycznia. Lekarze podczas spotkania zwrócili uwagę, że pięć zgłoszonych gabinetów oraz mała, tygodniowa liczba dawek nie pozwoli na właściwe tempo szczepienia suwalczan. Problem rozwiązać może zwiększenie liczby punktów szczepień na terenie miasta.

Czesław Renkiewicz zadeklarował, że wystąpi do wszystkich przychodni lekarskich w Suwałkach z pismem zwracającym uwagę na ten problem, oraz apelem by dołączyły do programu szczepień przeciwko koronawirusowi.

O północy (15.01.21) rozpoczyna się rejestracja chętnych na szczepienia. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną seniorzy, którzy ukończyli 80 lat. Informacji na temat szczepień udziela pracownik Urzędu Miejskiego w Suwałkach, pod numerem telefonu: 87 563 56 05.

Autor: IW
Źródło: UM Suwałki