Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wandal stanie przed sądem

05.12.2018

Węgorzewo

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mieszkańcowi Węgorzewa. Mężczyzna odpowie za zniszczenie mienia i usiłowanie kradzieży z włamaniem.

A chodzi o zdarzenia, do których doszło w sierpniu tego roku. Wówczas dyżurny węgorzewskiej policji otrzymał zgłoszenie, że ktoś usiłuje włamać się do jednego z samochodów zaparkowanych na terenie miasta – informuje Agnieszka Filipska, oficer prasowy węgorzewskiej policji.

32-latek w chwili zatrzymania był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjantom tłumaczył, że włamał się do auta, bo zauważył w nim alkohol.

Ale to nie jedyne jego przewinienie. We wrześniu kryminalni wyjaśniali okoliczności uszkodzenia dwóch aut w Parku Heliwnga. Volkswagen i mitsubishi miały uszkodzoną karoserię i zarysowane szyby. Okazało się, że sprawcą tego zdarzenia również jest 32-letni mieszkaniec Węgorzewa. Mężczyzna przyznał się do uszkodzenia obu pojazdów. Pokrzywdzeni oszacowali straty na 7 tys. zł.

Jak mówi Filipska, mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem. Usłyszał w sumie trzy zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Węgorzewie
Autor artykułu: jwe