Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wciąż poszukiwani są sprawcy zniszczeń

19.09.2019

Olecko

Wciąż trwają poszukiwania sprawców aktu wandalizmu w Olecku.

Przypomnijmy, w miniony weekend z 14 na 15 września dotychczas nieustaleni sprawcy, na murach świątyni oraz drzwiach wejściowych do kościoła NMP Królowej Polski, umieścili ogromne czarne napisy sprayem: „Katolicyzm zwodzi” oraz „Nie wódź”. Miejscowi policjanci zgłoszenie o zdarzeniu otrzymali w niedzielę (15 września) rano, od proboszcza parafii.

Jak informowaliśmy w wiadomościach Radia 5, w związku z tą sprawą we wtorek (17.09) wieczorem zatrzymano dwóch mieszkańców Olecka. Mężczyźni w wieku 18 i 27 lat przesłuchani zostali w charakterze świadków. Nie usłyszeli żadnych zarzutów. Po wykonaniu przez policjantów czynności procesowych, zostali zwolnieni.

– Obecnie wciąż prowadzone są intensywne czynności dowodowe w tej sprawie – zapewnił w rozmowie z Radiem 5 podkomisarz Tomasz Domel z oleckiej policji.

Funkcjonariusze muszą, między innymi, zapoznać się z zabezpieczonymi nagraniami z kamer monitoringu. W miejscu, gdzie doszło do aktu wandalizmu, działa nie tylko monitoring miejski, ale również kamery umieszczone na kościele oraz znajdujących się w okolicy lokalach usługowych.

Przypomnijmy, że obecnie postępowanie prowadzone jest w kierunku zniszczenia mienia. Sprawcom grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe