Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Weź udział w ankiecie

25.02.2019

Augustów

Opinie mieszkańców Augustowa na temat utworzenia strefy płatnego parkowania chce poznać miejscowy samorząd. Swoje stanowisko mogą wyrazić do 7 marca biorąc udział w specjalnej ankiecie. Pod głosowanie poddane są trzy warianty odpowiedzi: dwa warianty utworzenia strefy płatnego parkowania zróżnicowane pod względem wysokości opłaty za parkowanie oraz sprzeciw wobec tworzenia płatnej strefy. – W każdym wariancie można wybrać jedynie opcję tak lub nie – mówi Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa.

Burmistrz dodaje, że dotarły do niego głosy mieszkańców, że przez bezpłatne parkingi często mają problemy ze znalezieniem wolnego miejsca.

Przypomnijmy, że rok temu miejscy radni zdecydowali o likwidacji strefy płatnego parkowania w centrum Augustowa. Wtedy samorząd także uruchomił ankietę. Większość, bo 58 % wskazało, że nie chce płacić wcale, a 42 % było za przywróceniem opłaty.

Burmistrz deklaruje, że uszanuje wolę mieszkańców i będzie popierał rozwiązanie, które uzyska największą popularność wśród głosujących. Link do ankiety dostępny TUTAJ. Osoby, które nie posiadają dostępu do internetu swój głos mogą oddać w Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku Zygmunta Augusta oraz w czytelni biblioteki miejskiej.

Autor: IW