Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Większe i mniejsze prace ZDiZ

20.04.2020

Suwałki

Ponad 20 różnych inwestycji wykona w tym roku suwalski Zarząd Dróg i Zieleni. Zakończone już zostały prace przy remoncie chodnika wzdłuż ulicy Hamerszmita. Dobiega końca naprawa chodnika przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Oprócz tego pracownicy ZDiZ wybudują nowy chodnik na nadrzecznych bulwarach oraz schody łączące ulice Polną z Noniewicza, a także rozpoczną przebudowę ul. Paca.

– Wraz z początkiem roku zatwierdziłem roczny plan prac remontowych i odtworzeniowych w Zarządzie Dróg i Zieleni. Co roku pracownicy naszej miejskiej jednostki wykonują większe i mniejsze naprawy bądź wykonują dane rzeczy od podstaw – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Oprócz wymienionych już prac pracownicy ZDiZ wykonają m.in. bieżące naprawy chodników oraz ścieżek rowerowych na terenie miasta. Wybudują ciąg pieszo-rowerowy i przebudują oświetlenie na ul. Mickiewicza od ul. Gałaja do ul. Hamerszmita. Wybudują śluzy do zawracania na ul. Utrata. Wybudują sygnalizację świetlną przy budynku PSP na ul. Witosa, parking przy Parku Naukowo-Technologicznym a także zbudują dwa chodniki łączące ul. Aleksandry Piłsudskiej z ulicami: Robotniczą i Wiejską.

Autor: Urząd Miejski w Suwałkach