Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy 23 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Foto: radio5.com.pl

Region

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w niedzielę (14.01) w całym regionie. Podczas 26. finału WOŚP pieniądze zbierane są na rzecz pozyskania środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Suwałki

Koncerty, strzelnica, mecz hokejowy i ponad 100 wolontariuszy. To tylko niektóre atrakcje jakie przygotowali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Suwałkach. Ulicznej kweście towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji – lodowisko, zumba, animacje harcerskie czy koncerty zespołów suwalskich w Parku Konstytucji 3 Maja. Na koniec światełko do nieba. W tym roku jest to pokaz laserów z muzyką na żywo. O szczegółach mówi Anna Walijewska- Maksymowicz, koordynator do zadań specjalnych WOŚP w Suwałkach.

Dodatkowo nie zabraknie wydarzeń sportowych. – W drugim biegu „Policz się z cukrzycą” może wziąć udział każdy chętny – dodała Iwona Łobasiuk, członek grupy biegowej PaintRun, organizującej bieg.

W tym roku wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną wyposażeni w zbliżeniowe terminale płatnicze.

Ełk

Kolorowa parada serc, charytatywny mecz piłki siatkowej, licytacje i szereg imprez czekają na wszystkich chętnych, którzy zechcą wesprzeć Orkiestrę w Ełku. O szczegółach mówi Piotr Wysocki – szef ełckiego sztabu WOŚP

Po południu planowane są spotkania z Coachami Anetą Zamojską i Elizą Przyborowską.

Giżycko

Obrazy, biżuteria, płyty z autografem, książki z dedykacją od autora a nawet pamiątkowy zegarek – to tylko cześć przedmiotów, które będzie można kupić   podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Giżycku. – Do tej pory na licytacje trafiły przedmioty od przedsiębiorców oraz prywatnych darczyńców – mówi Żaneta Sarnecka-Roch z giżyckiego sztabu WOŚP.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Giżycku odbędzie się w niedzielę (14.01) w sali bankietowej na pasażu portowym.

Augustów

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także w Augustowie. W tym roku wolontariusze WOŚP przygotowali m.in. kiermasze, pokazy i loterie na Rynku Zygmunta Augusta. Będzie też gorąca grochówka. Warsztaty, loterie z nagrodami i koncerty czekają na wszystkich chętnych w Osiedlowym Domu Kultury i I Liceum Ogólnokształcącym. Na koniec zaplanowano tradycyjnie światełko do nieba, które będzie można zobaczyć na Rynku Zygmunta.

Autor: MZ     Data: 14 stycznia 2018

   
Tagi:

2 komentarze

 1. chłopek-roztropek Odpowiedz

  Aż przykro od tego słodzenia dla p. Owsiaka i jego inicjatywy WOŚP. Oczywiście nie dam złotówki na WOŚP, a to dlatego, że nie wiem:
  1. Kto płaci za imprezy przygotowane przez wolontariuszy WOŚP? Wolontariusze, czy samorządu albo inne państwowe, lub regionalne placówki? i Jakiej wielkości są to koszty?
  2. Proszę mi powiedzieć ile pieniędzy zebranych przez WOŚP, jest realnie przeznaczone na cele deklarowane w zbiórce a ile na inne cele Owsiaka oraz ile na granty dla p Owsiaka i innych orkiestrantów?
  3. Czy cele zbiórki pieniędzy są przed rozpoczęciem zbiórki wybierane np przez rozeznanie w szpitalach, co szpitalom jest najbardziej potrzebne? Czy taki wybór celu zbiórki jest tylko widzimisię p. Owsiaka a sprzęt jest „wciskany” później szpitalom bez pytania, czy takie szpitale mają salę, odpowiedni personel, aby w pełni profesjonalnie z niego korzystać?

  To na początek, bo piękne hasła, nie zastąpią realiów, bo np, był pokazany program tv w którym pokazano zalegający piwnice szpitala sprzęt kupiony ze zbiórki WOŚP a z którego szpital z różnych powodów nie mógł skorzystać.

  Bardzo bym prosił o konkrety a nie o inwektywy.

 2. wolontariusz Odpowiedz

  Ty chłopek-roztropek to włóż do portfela karteczkę z deklaracją ,że w razie pobytu w szpitalu mają nie korzystać ze sprzętu zakupionego z WOŚP ratując tobie życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.