Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

14.01.2018

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w niedzielę (14.01) w całym regionie. Podczas 26. finału WOŚP pieniądze zbierane są na rzecz pozyskania środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Suwałki

Koncerty, strzelnica, mecz hokejowy i ponad 100 wolontariuszy. To tylko niektóre atrakcje jakie przygotowali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Suwałkach. Ulicznej kweście towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji – lodowisko, zumba, animacje harcerskie czy koncerty zespołów suwalskich w Parku Konstytucji 3 Maja. Na koniec światełko do nieba. W tym roku jest to pokaz laserów z muzyką na żywo. O szczegółach mówi Anna Walijewska- Maksymowicz, koordynator do zadań specjalnych WOŚP w Suwałkach.

Dodatkowo nie zabraknie wydarzeń sportowych. – W drugim biegu „Policz się z cukrzycą” może wziąć udział każdy chętny – dodała Iwona Łobasiuk, członek grupy biegowej PaintRun, organizującej bieg.

W tym roku wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną wyposażeni w zbliżeniowe terminale płatnicze.

Ełk

Kolorowa parada serc, charytatywny mecz piłki siatkowej, licytacje i szereg imprez czekają na wszystkich chętnych, którzy zechcą wesprzeć Orkiestrę w Ełku. O szczegółach mówi Piotr Wysocki – szef ełckiego sztabu WOŚP

Po południu planowane są spotkania z Coachami Anetą Zamojską i Elizą Przyborowską.

Giżycko

Obrazy, biżuteria, płyty z autografem, książki z dedykacją od autora a nawet pamiątkowy zegarek – to tylko cześć przedmiotów, które będzie można kupić   podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Giżycku. – Do tej pory na licytacje trafiły przedmioty od przedsiębiorców oraz prywatnych darczyńców – mówi Żaneta Sarnecka-Roch z giżyckiego sztabu WOŚP.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Giżycku odbędzie się w niedzielę (14.01) w sali bankietowej na pasażu portowym.

Augustów

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także w Augustowie. W tym roku wolontariusze WOŚP przygotowali m.in. kiermasze, pokazy i loterie na Rynku Zygmunta Augusta. Będzie też gorąca grochówka. Warsztaty, loterie z nagrodami i koncerty czekają na wszystkich chętnych w Osiedlowym Domu Kultury i I Liceum Ogólnokształcącym. Na koniec zaplanowano tradycyjnie światełko do nieba, które będzie można zobaczyć na Rynku Zygmunta.