Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wjechał w naczepę ciężarówki – był kompletnie pijany

20.11.2020

Pisz

Na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w okolicach miejscowości Kałęczyn, pracowali dziś (20.11.20) w nocy piscy policjanci.

Jak się okazało, pijany kierowca volkswagena nie zauważył stojącej na drodze ciężarówki i uderzył w tył naczepy.

– Informację o zdarzeniu oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał około 1.00 w nocy – mówi Anna Szypczyńska, oficer prasowy piskiej policji.

 

Kierowca samochodu ciężarowego powiedział, że stał na drodze czekając na poranny rozładunek w pobliskim zakładzie produkcyjnym. Siedząc w kabinie usłyszał huk oraz silne uderzenie w tył naczepy. Kiedy wyszedł, zobaczył rozbite auto, a w nim mężczyznę siedzącego za kierownicą. Pomógł mu wysiąść z samochodu. Kierowca passata chwiał się na nogach, miał bełkotliwą mowę i wyraźnie czuć było od niego alkohol.

Funkcjonariusze ustalili, że pojazdem marki VW Passat kierował 55-letni mieszkaniec Pisza. Z podejrzeniem urazu kręgosłupa zabrany został do szpitala. Wstępne badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Pobrana mu został krew do dalszych badań.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Pisz
Autor: wk