Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wniosek był prawidłowy – zdecydował sąd

09.11.2018

Olecko

Wojewódzki Sąd Administracyjny uwzględnił skargę gminy Olecko na negatywną opinię projektu zagospodarowania rzeki Lega. Olecki samorząd ubiegał się o dofinansowanie tej inwestycji ze środków regionalnego Programu Operacyjnego. Operatorem tych środków jest Urząd Marszałkowski. I to właśnie urzędnicy marszałka stwierdzili, że projekt jest niezgodny z przepisami o ochronie środowiska. Wniosek o dofinansowanie został odrzucony.
Chodziło o niebagatelną kwotę, bo aż 6 milionów złotych – mówi zastępca burmistrza Olecka Mariusz Miłun

Oleccy samorządowcy z decyzją urzędników z Olsztyna się nie zgodzili i sprawę skierowali do sądu.
Sąd uwzględnił skargę, co oznacza, że wniosek przygotowany był prawidłowo.
Teraz decyzja jest po stronie warmińsko-mazurskiego urzędu marszałkowskiego. To urzędnicy marszałka zdecydują, czy od decyzji sądu będą się odwoływać, czy może zaakceptują wniosek. I najważniejsze, czy inwestycja otrzyma dofinansowanie.
Jeszcze na takie decyzje jest za wcześnie. Tłumaczy Zbigniew Cieciuch – dyrektor departamentu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

– Jeżeli dofinansowanie trafi do Olecka, nabrzeże rzeki Lega zmieni się całkowicie – mówi kierownik Wydziału Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Olecka Aneta Milczarek.

Do sprawy wrócimy.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wk