Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wojewódzkie Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dzień po miejskich obchodach Dnia Edukacji Narodowej dziś (13.10) w Ełckim Centrum Kultury obyły się obchody wojewódzkie.

Odznaczenia i nagrody z rąk Wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko–Mazurskiego Kuratora Oświaty odebrali nauczyciele w regionu.

Za pracę dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą wyróżniono ponad stu nauczycieli – mówi Sławomir Sadowski Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski.

Najwyższe odznaczenie w tym roku – Srebrny Krzyż Zasługi otrzymała Regina Jakubowska, nauczycielka wychowania-fizycznego w Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Dzieci Głuchych w Olecku.

Wśród tegorocznych wyróżnionych było wielu nauczycieli z Ełku. Złoty Medal za Długoletnią Służbę, który otrzymują pedagodzy z co najmniej 30-letnim stażem, odebrała dziś Małgorzata Juszkiewicz, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku.

Ten rok szkolny jest szczególny ze względu na reformę edukacji. Przypomnijmy, że wróciła ośmioletnia szkoła podstawowa, a gimnazja są wygaszane.

Krzysztof Marek Nowacki, Warmińsko–Mazurski Kurator Oświaty, podkreślał dziś, że wdrażanie reformy przebiega sprawnie, a obawy przeciwników zmian związane z redukcją etatów się nie sprawdziły.

Część artystyczna została przygotowana przez dzieci i młodzież – solistów z Ełckiego Centrum Kultury i Mazurski Zespół Pieśni i Tańca Ełk.

 

 

 

2017-10-13 15:25:51