Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wojewódzkie Obchody Święta Policji

27.07.2018

Ełk

Policjanci z Warmii i Mazur świętowali w Ełku. W piątek (27.07.18) odbyły się tu Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Patronat nad uroczystością objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński.

Podczas obchodów odbyło się uroczyste nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Ełku. Wręczono także odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk, posłowie: Wojciech Kossakowski, Andrzej Maciejewski i Jerzy Gosiewski, senator Małgorzata Kopiczko, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Nie zabrakło również władz samorządowych, instytucji współpracujących na co dzień z warmińsko–mazurską policją.

Czego życzy mundurowym I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk?

Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński podkreślił, że kwestie wakatów w policji to problem, który zostanie rozwiązany.

Uroczystościom towarzyszyła Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Na Placu Jana Pawła II w Ełku można było obejrzeć sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie.

 

Źródło: Radio 5 
Autor artykułu: wm

Podobne:

Świętowali 99 lat policji