Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wolontariusze WOW kwestują na rzecz Hani

01.08.2020

Ełk

Na rzecz Hani Poczobut kwestować będą w Ełku w sobotę (01.08.) i niedzielę (02.08.) członkowie Wolontariackiego Ośrodka Wsparcia.

Choć udało się już zebrać ponad 90% środków potrzebnych na leczenie Hani Poczobut, to wciąż za mało, by móc rozpocząć terapię. Zdiagnozowanie u malutkiej ełczanki rdzeniowego zaniku mięśni – SMA typu 1. oznacza, że zastosowanie odpłatnej terapii genowej w Stanach Zjednoczonych, możliwe będzie dopiero po zebraniu niewyobrażalnej kwoty ponad 10 mln zł.

By zakończyć zbiórkę i rozpocząć leczenie brakuje jeszcze ponad 900 tys. zł.

A stan Hani znów się pogorszył. Dziewczynka ponownie trafiła do szpitala w Olsztynie. Przy SMA każda infekcja jest groźna. Kolejne badania pokazują, że drastycznie spadła saturacja- czytamy na fb profilu z licytacjami na rzecz Hani.

By jak najszybciej udało się nazbierać potrzebną kwotę, działania podejmuje m.in. ełcki WOW. Wolontariusze ponownie wyruszą na ulice. Gdzie będzie można ich spotkać? Odpowiada Ewa Bojarska.

Jeśli nie spotkacie w ten weekend wolontariuszy, a chcecie wspomóc rodzinę Hani w walce o jej zdrowie i życie, wpłat dokonywać można za pośrednictwem internetowej zbiórki na siepomaga.pl. Link umieszczamy TUTAJ.
Działa również wirtualny bazarek, gdzie wylicytować można niemalże wszystko. A dochód ze sprzedaży w całości zasila konto Hani. Bazarek działa pod TYM LINKIEM.

Źródło: Radio 5
Autor:  jwe