Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

WOŚP gra na Suwalszczyźnie

13.01.2019

Suwałki

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w niedzielę (13.01.19) w Suwałkach. Najwięcej dzieje się w Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz nad Zalewem Arkadia.  Na rzecz WOŚP do wody weszła grupa morsów z Suwałk, Ełku, Olecka i Bakałarzewa. Były biegi a w hali OSiRu są zabawy i animacje dla dzieci, studio zumby, gry o Suwalszczyźnie oraz pokazy sztuk walki.

Szereg atrakcji oferuje też Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód. Są symulacje jazdy karetką, pokazy ratownictwa medycznego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, pokazy wizażu i fryzjerstwa ,,Piękna zimą”, konkursy z nagrodami, warsztaty z makijażu. Wszystkiemu z sentymentem przygląda się Bogdan Pieklik, były już szef wielu edycji WOŚP w Suwałkach.

Na ulicach Suwałk, tak jak w całym kraju, można spotkać wolontariuszy z puszkami. Zebrane w tym roku pieniądze Orkiestra przekaże na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Wieczorem na Placu Marii Konopnickiej suwalski finał tegorocznego WOŚP. Koncerty muzyczne, światełko do nieba i podziękowania.


Autor: AP