Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

WOŚP się szkoli

02.01.2019

Ełk

Około 140 wolontariuszy i 100 osób wspierających przygotowuje się do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ełku. To już 13 stycznia. Jednak zanim wolontariusze rozpoczną kwestowanie, czeka ich intensywne szkolenie.
– Dbamy o to, by wolontariusze byli bezpieczni i dokładnie wiedzieli, jak zachować się w trudnych sytuacjach – mówi Emilia Borawska, szefowa ełckiego sztabu WOŚP.

– A wolontariusze to wspaniała grupa bardzo różnych osób – dodaje Borawska.

Znany jest już rozkład jazdy ełckiej orkiestry. W tym roku centrum dowodzenie będzie w Ełckim Centrum Kultury. Tu wszystko się zacznie…

Karolina Czarnecka zaistniała na scenie muzycznej w 2014 roku za sprawą interpretacji utworu zespołu The Tiger Lillies – Heroin and Cocain (w polskim tłumaczeniu Hera, Koka, Hasz, LSD). Jej występ podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, zamieszczony w serwisie YouTube, został wyświetlony ponad 1,5 mln razy w ciągu tygodnia od jego publikacji.
Szczegółowy program ełckiej orkiestry przedstawimy 7 stycznia o 10.15. Wtedy gościem Radia 5 będą szefowie ełckiego sztabu WOŚP.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wk