Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wpadli z narkotykami

23.10.2020

Pisz

38 i 19-latkowie z Pisza i Orzysza będą odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Policjanci przy obydwu mężczyznach znaleźli marihuanę.

38-latek wpadł, gdy został zatrzymany przez ochronę sklepu z powodu kradzieży perfum.

Pracownicy ochrony natychmiast wezwali policję. – mówi nadkom. Anna Szypczyńska – oficer prasowy piskiej policji.

Na miejscu kryminalni w rozmowie z pracownikiem ochrony ustalili, że podczas przeglądania zapisu monitoringu dostrzegł mężczyznę, który schował pod kurtkę perfumy i wyszedł ze sklepu nie płacąc za nie. Teraz zauważył tego samego mężczyznę przed sklepem i zatrzymał go. Był to dobrze znany funkcjonariuszom z wcześniejszych kradzieży 38-letni mieszkaniec Pisza. Znaleziono przy nim sześć torebek strunowych z suszem roślinnym. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to marihuana.

38-latek będzie odpowiadał za kradzież perfum. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą, że zabezpieczony susz to marihuana wówczas mężczyzna ten usłyszy jeszcze zarzut posiadania środków odurzających.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających będzie odpowiadał 19-letni mieszkaniec Orzysza.

W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli susz roślinny, który przechowywany był w słoiku ukrytym między ubraniami w szafie, w foliowym woreczku oraz w opakowaniu po chipsach stojącym na biurku. Wstępne testy wykazały, że są to konopie indyjskie. Śledczy zabezpieczyli znaleziony susz, a następnie zważyli. Okazało się, że 19-latek posiadał ponad 80 gramów marihuany.

Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Radio 5
Autor: wk