Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wraca temat poszerzania granic Ełku kosztem gminy

08.11.2019

Ełk

– Nie podejmujemy działań, związanych z poszerzeniem granic miasta – zapewnia, pytany o tę kwestię Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Pytania pojawiły się po tym, jak wójt Tomasz Osewski w audycji „Wieści z Gminy Ełk” zaapelował do mieszkańców o to, by stanąć do walki o wolność gminy.

– Temat poszerzenia granic wraca jak bumerang – mówi wójt Osewski.

Pytany o plany zmian granic miasta, prezydent Tomasz Andrukiewicz zaprzecza, jakoby obecnie podejmowane były w tym zakresie jakieś działania. Zaznacza, że decyzję w takiej kwestii podejmuje Rada Miasta, a takie dyskusje w ostatnim czasie się nie odbywały.

– Każdy, kto śledzi działania miasta wie, że w ostatnim czasie nie pojawiały się żadne pomysły, dotyczące przekształcenia, połączenia czy innej formy zmiany granic. Być może jakaś potrzeba rozważenia tej kwestii w przyszłości zaistnieje, ale na chwilę obecną nie ma o czym dyskutować, bo do takich rozmów nie ma teraz klimatu. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, są to kłamstwa, do których nie będę się odnosił – dodał włodarz.

Przypomnijmy, dekadę temu, w lipcu 2009 roku rząd nie zaakceptował zmiany granic miasta i gminy Ełk. Wniosek do MSWiA złożyła Rada Miasta Ełku. Decydującą rolę odegrała wówczas negatywna opinia wojewody w tej sprawie.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe