Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wsparcie w ramach Tarczy 5.0 na poziomie prawie 1 mln zł

12.11.2020

warmińsko-mazurskie

Wsparcia w wysokości prawie 1 mln zł w ramach Tarczy 5.0 udzielił warmińsko-mazurski Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS przedsiębiorcom działającym w branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej umorzył składki na kwotę ponad 793 tys. zł oraz wypłacił świadczenie postojowe i dodatkowe świadczenie postojowe na kwotę ponad 200 tys. zł. To dane dotyczące firm działających w województwie warmińsko-mazurskim.

– Z wnioskiem o świadczenie postojowe, dodatkowe świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień przedsiębiorcy wspomnianych branż mogli wystąpić od 15 października- przypomina Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego.

Prawo do zwolnienie z opłacania składek przysługuje płatnikom sektora turystycznego, hotelarskiego, organizacji i obsługi targów, konferencji oraz wystaw. Przedsiębiorcy muszą jednak spełnić kilka warunków. To m.in. prowadzenie działalności przed 30 czerwca bieżącego roku.

Ze świadczenia postojowego mogą skorzystać agenci turystyczni, piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni pod warunkiem, że wcześniej świadczenie nie zostało już trzykrotnie wypłacone.

W ramach Tarczy 5.0 na dodatkowe świadczenie postojowe mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy otrzymali już co najmniej jedno świadczenie postojowe- to jeden z warunków. Przyznane może być maksymalnie trzy razy w wysokości wcześniej wypłaconego świadczenia.

Źródło: ZUS
Autor artykułu: jwe