Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wszyscy wracają do pracy

01.06.2020

Suwałki

– Wszyscy pracownicy, którzy mieli kontakt z chorą, zostali przebadani i wracają do pracy – informuje Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. W piątek (29.05) zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej z pracownic ośrodka. Kobieta została zbadana na obecność koronawirusa w związku z uruchomieniem pracy stadionu przy ulicy Zarzecze i zaplanowanych na nim rozgrywek piłkarskich. Dyrekcje OSIRu i ZDiZu odizolowały wszystkich pracowników, którzy mieli z nią bezpośredni kontakt, a sanepid pobrał próbki do testów, które miały pokazać czy zarażonych może być więcej. Ponadto zamknięty został cały kompleks sportowy przy ulicy Zarzecze. W niedzielę (31.05) poznaliśmy wyniki pobrane od wszystkich 27 osób. W żadnej z próbek nie stwierdzono obecności wirusa COVID-19. O szczegółach Waldemar Borysewicz, dyrektor OSIRu w Suwałkach.

Odnotowany przypadek zarażenia koronawirusem nie będzie miał wpływu na zbliżające się rozgrywki ligowe piłki nożnej w Suwałkach. Od 19 czerwca stadiony będą mogły zapełniać się kibicami w 25 procentach pojemności obiektów.

Inne obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji również wracają do normalnego funkcjonowania. Niebawem zostanie otwarty suwalski Aquapark.

Autor: mz