Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wychłodzony leżał w zaroślach. Mundurowi apelują: reagujmy na bezdomnych

14.01.2021

Region

Nie bądźmy obojętni na los osób bezdomnych. Reagujmy, szczególnie teraz, gdy temperatury spadają nawet do minus kilkunastu stopni – apelują policjanci z regionu. Wczoraj (13.01) na terenie sejneńskich ogródków działkowych, dzielnicowy znalazł zziębniętego mężczyznę. 58-latek był osłabiony, obolały i nie mógł samodzielnie się poruszać. Policjant natychmiast wezwał pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala.

Nieprzytomnego 60-latka, który leżał w zaroślach na Osiedlu Północ w Suwałkach, znaleźli z kolei suwalscy policjanci. Okazało się, że mężczyzna był tak wychłodzony, że nie było z nim kontaktu. 60-latek przeżył dzięki szybkiej reakcji mundurowych, którzy ogrzali go i wezwali karetkę.

Jak mówi Eliza Sawko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, funkcjonariusze każdego dnia sprawdzają pustostany, altany czy działki. Nie wiedzą jednak o każdym miejscu, gdzie mogą przebywać bezdomni. Dlatego tak ważna jest reakcja samych mieszkańców. – Dzwońmy na numer 112. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie – mówi Sawko.

 

Autor: KZ

Źródło: KMP w Suwałkach, KPP w Sejnach