Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Biała Piska: Dożynki diecezjalno-powiatowo-gminne

4 września @ 10:30 - 21:00

Biała Piska

Biała Piska będzie w tym roku gospodarzem dożynek diecezjalnych diecezji ełckiej. Doroczne święto plonów organizowane jest co roku w innej miejscowości na terenie diecezji. Rolnicy świętowali już w Krasnopolu, Kalinowie, Wieliczkach.

W tym roku rolnicy świętują pod hasłem „Zgromadzeni z Maryją dziękujemy Bogu za Eucharystię i plony”. Patronat nad uroczystościami objął ksiądz Jerzy Mazur, biskup diecezji ełckiej.

Tegoroczne święto plonów odbędzie się 4 września. Do udziału w tym wydarzeniu zaprasza również Beata Sokołowska, burmistrz Białej Piskiej.

Gospodarzem jest w parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej. Ze względu na pandemię wszystkie uroczystości odbędą się w Parku Miejskim w Białej Piskiej.

Stanie tutaj również Mobilny Punkt Spisowy. W godzinach od 10:00 do 18:00 będzie można spisać się, ale trzeba pamiętać o zabraniu dokumentu tożsamości oraz numerów PESEL pozostałych domowników. Przypominamy, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest obowiązkowy, a sam spis trwać będzie do końca września.

 

PROGRAM DOŻYNEK:

  • godz. 10.30 – prezentacja wieńców dożynkowych na Placu Celebry (Park Miejski),
  • godz. 11.00 – msza św. dożynkowa pod przewodnictwem księdza biskupa Jerzego Mazura,
  • po mszy świętej:

– agapa: dzielenie się chlebem z tegorocznych plonów,

– ogłoszenie werdyktu komisji oceniającej wieńce,

  • godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji rolników,
  • godz. 15.30 – festyn dożynkowy.

Szczegóły

Data:
4 września
Godzina:
10:30 - 21:00
Kategoria Wydarzenie: