Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Suwałki: HopWart_VirWigry. GeoTreścioobrazy Ewy Markiewicz – Adamczewskiej

30 kwietnia - 27 czerwca

HopWart_VirWigry. GeoTreścioobrazy Ewy Markiewicz – Adamczewskiej
Galeria Patio, ul. Jana Pawła II 5

wystawa czynna od 30.04 do 27.06.2021
organizacja zwiedzania zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym

Wernisaż wystawy i spotkanie autorskie z Ewą Markiewicz-Adamczewską odbędzie się w Galerii Patio SOK 30 kwietnia (piątek) o godz. 18.00.
Inspirację dla projektu HopWart_VirWigry stanowi czarno-biała foto-wglądówka obrazu pn. “Diabeł i sieja” autorstwa Tymoteusza Muśki zamieszczona w książce pn. “Dobra Wigierskie” oraz choreograficzne zapiski spiralnych rytm-kroków do muzyki baletowej “Święto Wiosny” Igora Strawińskiego. Na powierzchni 6 GeoForm HopWart_VirWigry_RePetition powielam szablon „sylweta-łabędź” i wykorzystując energię malarskiego gestu tworzę strukturę-i-przestrzeń wielobarwnych wigierskich sieci. Każdy moduł (GeoGraph) będąc częścią układu „napięciowego” tak utworzonej struktury kompozycyjnej GeoFormy zachowuje pamięć psychologicznych „sił” wyjściowej geoFormy i może traktowany być jako abstrakcyjny, energetyczny i samodzielny znak-obraz. Co-jest-a-co-nie-jest tematem abstrakcyjnego przedstawienia HopWart_VirWigry nie jest oczywiste, jak nie jest oczywista rzeczywistość w procesie przemiany Paradygmatu. Projekt HopWart_VirWigry jest w zamierzeniu Si-teSpecific.
GeoForma to malarska kompozycja utworzona na powierzchni 9 modułów bazowych. Wymiary każdej z GeoForm to 270 x 270 cm. Proces twórczy autorka rozpoczyna od “poruszenia tematu”, które inicjuje proces materializacji energii emocji dochodzenia ‘istoty rzeczy’. Następnie tworząc energetyczne linie, artystka porusza kwestię “przepływu energii”. Według autorki proces tworzenia GeoFormy może przybierać charakter arteterapeutyczny.

Szczegóły

Start:
30 kwietnia
Koniec:
27 czerwca
Wydarzenie kategoria: