Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Suwałki: Muzyczna audycja edukacyjna

14 stycznia

14.01.2022, godz. 11.00
Sala im. Andrzeja Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
rezerwacje: tel. 87 563 85 18, 08
audycja dla uczniów klas 0-4 szkoły podstawowej i przedszkolnych starszaków, czas trwania ok. 45 minut
Podczas styczniowego spotkania posłuchamy m.in.: wirujących walców i skocznych polek. Zastanowimy się wspólnie, dlaczego niektóre utwory od razu wpadają nam w ucho i nucimy je, podśpiewujemy, słowem – nie możemy się od nich uwolnić, a innych długo nie możemy się nauczyć. Jakie elementy muzyki sprawiają, że czegoś słuchamy z przyjemnością, a jakie powodują, że dany utwór podoba się nam mniej. Audycja będzie zawierała ćwiczenia ruchowe i elementy tataizacji – obrazowej i łatwej dla przyswojenia przez dzieci nauki realizacji zapisu rytmicznego za pomocą sylab rytmicznych.
Edukacyjne audycje muzyczne SOK to bogato ilustrowane dźwiękami zajęcia realizowane przez instrumentalistów i pedagogów w formie spektakli z aktywnym udziałem młodych widzów. Ich założeniem jest umuzykalnianie, uwrażliwianie i kształtowanie gustów muzycznych dzieci, a w dłuższej perspektywie – przygotowywanie najmłodszych słuchaczy do odbioru kultury muzycznej.
Największym atutem spotkań jest wykonywana na żywo muzyka, która uwrażliwia i pobudza wyobraźnię. Tematyka audycji doskonale uzupełnia program nauczania muzyki w szkołach, a nowoczesna sala koncertowa Suwalskiego Ośrodka Kultury gwarantuje odbiór muzyki w komfortowych warunkach.
Muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej zagrają pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza.
Scenariusz i prowadzenie audycji: Marta Łagoda.

Szczegóły

Data:
14 stycznia
Kategoria Wydarzenie: