Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Suwałki: Przegląd Muzyki Ludowej Suwalszczyzny

27 listopada

Zgłoś się do Przeglądu Muzyki Ludowej Suwalszczyzny

27.11.2021, godz. 12.00
Sala Granatowa, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny

Zapraszamy muzyków, śpiewaków, kapele, zespoły i solistów tradycyjnych do udziału w Przeglądzie Muzyki Ludowej Suwalszczyzny, który odbędzie się w sobotę, 27 listopada 2021 r. w siedzibie Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza 71. Przegląd będzie pełnił funkcję kwalifikacji do przyszłorocznego, 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Wykonawców oceniać będzie profesjonalne jury etnomuzykologiczne.

Oprócz przeglądu solistów, zespołów i kapel ludowych i tradycyjnych (kwalifikacje do 56. Ogólnopolskiego Festiwalu w Kazimierzu), w programie wydarzenia znalazła się także prelekcja Magdaleny Zielińskiej z Pracowni Dziedzictwa Kulturowego SOK „Etnograf wchodzi nieproszony…” o zadaniach, roli i etyce zawodu etnografa, planowana na godz. 16.30. Na zakończenie goście wydarzenia będą mieli przyjemność wysłuchać koncertu suwalskich laureatów 55. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą – początek około godz. 17.30.

Suwalski Ośrodek Kultury organizuje Przegląd Muzyki Ludowej Suwalszczyzny we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Suwałkach.

Szczegóły

Data:
27 listopada
Kategoria Wydarzenie: