Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Suwałki: SUWAŁKI I SUWALSZCZYZNA W SZTUCE

2 lipca - 15 sierpnia

 
Galeria Patio Suwalskiego Ośrodka Kultury zaprasza na wystawę „Suwałki i Suwalszczyzna w sztuce”, gdzie zobaczymy zarówno prace artystów profesjonalnych, jak i twórców ludowych związanych z regionem. Wystawę zainauguruje wernisaż, który odbędzie się 2 lipca o godzinie 18.00. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 15 sierpnia. Na interdyscyplinarnej wystawie będzie można podziwiać 50 różnorodnych prac poświęconych walorom i historii regionu.
 
„Suwałki i Suwalszczyzna w sztuce”  pod tym tytułem kryje się wystawa prezentująca twórczość artystów profesjonalnych i twórców ludowych związanych z naszym regionem. Na wystawie zobaczymy 50 prac: rysunków, rzeźb, tkanin, obrazów i fotografii, pochodzących z kolekcji Pana Krzysztofa Michalskiego oraz zbiorów Suwalskiego Ośrodka Kultury. Wystawa wpisuje się w niedawno obchodzoną rocznicę 300-lecia Miasta Suwałk, a prezentowane dzieła mają bardzo różnorodny charakter. Na wystawie zobaczymy wielość dyscyplin, rozmaitość technik oraz poruszanych wątków, świadczących o niesłychanym bogactwie kulturowym tej ziemi.
Artyści ukochali sobie Suwalszczyznę i bardzo chętnie sygnalizują to w swoich dziełach. Ekspozycja zaprezentuje tkaniny dwuosnowowe autorstwa mistrzyni Sabiny Knoch, inspirowane akwarelami Mieczysława Iwaszki, rzeźbione wizerunki utożsamianych z Suwałkami św. Rocha i św. Romualda, herby miast, płaskorzeźby przedstawiające powstanie sejneńskie i obławę augustowską, rysunki Kazimierza Gomułki i Andrzeja Taraszkiewicza z dawną architekturą Suwałk, czy przepiękne pejzaże znanych, lokalnych artystów m. in. Wiesława Szumińskiego, Jolanty Grabowskiej czy Haliny Mackiewicz. Nie zabraknie także zdjęć Stanisława Wosia i grafiki Wiesława Osewskiego, nieodżałowanych nieżyjących suwalskich artystów.
Część prezentowanych dzieł sztuki Suwalskiego Ośrodka Kultury została podarowana SOK przez Pana Krzysztofa Michalskiego.
Wernisaż wystawy „Suwałki i Suwalszczyzna w sztuce” odbędzie się w piątek, 2 lipca o godz. 18.00 w Galerii Patio przy ul. Jana Pawła II 5. Wernisaż odbędzie w obowiązującym reżimie sanitarnym. Wystawę „Suwałki i Suwalszczyzna w sztuce”  można oglądać od 2 lipca do 15 sierpnia. Wstęp wolny.

Szczegóły

Start:
2 lipca
Koniec:
15 sierpnia
Wydarzenie kategoria: