Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wypadek i dachowanie

07.10.2019

Giżycko

Z urazem klatki piersiowej i kręgosłupa do szpitala trafiła pasażerka, poszkodowana w wypadku, do którego doszło w niedzielę (06.10.) w miejscowości Szymonka, w gminie Ryn. Z nieustalonych jeszcze przyczyn kierowca skody zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna był trzeźwy.

Giżyccy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku.

Mandatem w wysokości 300 zł mundurowi ukarali natomiast sprawcę groźnie wyglądającej kolizji, do której doszło w sobotę (05.10.) w okolicach miejscowości Lipińskie w gminie Miłki. Jak już informowaliśmy w wiadomościach Radia 5, w wyniku zderzenia dwóch aut doszło do dachowania jednego z nich. Zespoły Ratownictwa Medycznego udzieliły pomocy dwóm osobom. Na szczęście nie odniosły one groźnych obrażeń i nie wymagały hospitalizacji.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący fiatem ducato, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu prawidłowo, citroenowi, a następnie uderzył, doprowadzając do jego dachowania. Obaj kierowcy byli trzeźwi – informuje Iwona Chruścińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe