Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wypadek i dwie kolizje

14.10.2018

powiat olecki

Wypadek w miejscowości Małe Oleckie w gminie Wieliczki. Do zdarzenia doszło w piątek (12.10) po godz. 16.00. Prowadzący osobowe audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem, w wyniku czego doszło do zderzenia. Jednośladem podróżowały dwie osoby. Pasażerka z urazem nogi została przetransportowana do szpitala w Ełku, a kierujący z licznymi złamaniami do szpitala w Suwałkach. Kierowca audi był trzeźwy i jechał sam.

Tego samego dnia miały miejsce również dwie kolizje. Do pierwszej doszło po godz. 18.00 w miejscowości Rogówko w gminie Kowale Oleckie. Wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Renault wbiegł koń. Na szczęście kierujący nie odniósł żadnych obrażeń. Niestety, w wyniku zderzenia zwierzę padło. Dodatkowo w czasie zabezpieczania miejsca zdarzenia, będący na miejscu strażacy zauważyli kierującą motorowerem, która mogła być pijana. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 30-latki blisko 2,5 promila alkoholu. Okazało się również, że kobieta posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ostatnia kolizja miała miejsce około godz. 23.00 w miejscowości Możne. Opel zderzył się z volkswagenem. Kierujący podróżowali sami i nie odnieśli żadnych obrażeń.

Autor: PF
Źródło: KPP Olecko