Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wyprzedzanie przyczyną zderzenia 4 pojazdów

25.02.2019

Ełk- Olecko

Nieprawidłowe wyprzedzanie było przyczyną wypadku, do którego doszło w niedzielę (24.02.) wieczorem na trasie Ełk- Olecko. Takie są wstępne ustalenia ełckich policjantów.

Jak już informowaliśmy w wiadomościach Radia 5 na krajowej 65-ce zderzyły się 3 auta osobowe i autobus. Rannych zostało 6 osób.

Jak informuje Agata Jonik z Komendy Powiatowej Policji w Ełku, wśród poszkodowanych było dwoje dzieci w wieku 7 i 15 lat. Starsza z dziewczynek śmigłowcem przetransportowana została do szpitala w Suwałkach.

-Najpoważniejsze obrażenia odniosła 63-letnia kobieta. Jej leczenie potrwa powyżej siedmiu dni, co oznacza, że to zdarzenie drogowe zostało zakwalifikowane jako wypadek, tłumaczy Jonik.

Pozostali ranni, jak się okazało po badaniach w szpitalach, odnieśli jedynie niegroźne obrażenia.

Autobusem podróżowało pięć osób, żadna z nich nie doznała obrażeń. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Na miejsce zadysponowano również karetki pogotowia ratunkowego i 6 zastępów straży pożarnej, informuje Jarosław Pieszko oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku. Oprócz zawodowych, w działaniach brały udział również jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Woszczel, Starych Juch i Nowej Wsi Ełckiej.

Wcześniej, droga była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Kierowcy vw golfa za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzą ełccy policjanci.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe