Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wystąpią chóry z Cypru, Ukrainy i Rosji

09.05.2018

Chóry z Cypru, Ukrainy i Rosji zaprezentują się w Ełku. Trzy koncerty odbędą się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Tego wydarzenia z pewnością nie trzeba przedstawiać miłośnikom muzyki sakralnej. Jego początki sięgają 1982 roku. Od tamtej pory Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej odbywają się cyklicznie, co roku w maju. Za każdym razem festiwal rozpoczyna się koncertem inauguracyjnym laureata poprzedniej edycji przeglądu, a kończy dwoma koncertami galowymi. Tym razem w Soborze św. Trójcy w Hajnówce w przeglądzie konkursowym zaprezentują się chóry między innymi z Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Rumunii, Cypru i Kazachstanu.

– To trzecia odsłona tego wydarzenia w Ełku – mówi Ksiądz Łukasz Ławreszuk, proboszcz miejscowej parafii pod wezwaniem św. Piotra i Pawła.

Jako pierwszy w Ełckim Centrum Kultury zaprezentuje się Chór Metropolitalny z Cypru. Ten koncert w czwartek (10.05.) o godzinie 18:00.

Dwa koncerty zaplanowano na piątek (11.05.). Od godziny 16:00 wystąpią Chór „Polichronion” z Ukrainy oraz rosyjski Chór „Łampada”.