Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wystartowała akcja Mikołajkowego Autobusu Radia 5 w Ełku

04.12.2020

Ełk

Samorządowcy jako pierwsi pojawili się w Mikołajkowym Autobusie Radia 5 w Ełku.

Po raz 21. wspólnie z przedsiębiorcami organizujemy akcję charytatywną, dzięki której przed 6 grudnia obdarować możemy prezentami podopiecznych rodzinnych domów dziecka na terenie powiatu ełckiego oraz z Domu Świętej Faustyny.

Co roku w naszą inicjatywę chętnie włącza się w sumie kilkudziesięciu przedsiębiorców o wielkich sercach.
Za każdym razem nie brakuje również samorządowców. Jako pierwszy w Mikołajkowym Autobusie Radia 5 pojawił się dziś wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski. Z włodarzem rozmawiał reporter Radia 5 Marcin Banachowski.

A tak przywitał się starosta powiatu ełckiego Marek Chojnowski.

Jak mówi reporterowi Radia 5 włodarz, dla niego Mikołajki to przede wszystkim prezenty.

W Mikołajkowym Autobusie Radia 5 nie brakuje również życzeń. Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku życzył przede wszystkim zdrowia. Ale nie tylko…

Powrotu do normalności życzyła wszystkim Ewa Węgłowska, jedna ze sponsorów.

Na miejscu akcji pojawił się również jej „weteran” Tomasz Bartnik, radny powiatu ełckiego.

Są też tacy, którzy mimo że nie mogą być z nami na „pokładzie” Mikołajkowego Autobusu Radia 5, przekazują prezenty za pośrednictwem innych. Mowa o posłance Urszuli Pasławskiej, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jak mówiła na antenie Radia 5- przedświąteczny czas powinniśmy wykorzystać, by sobie nawzajem pomagać.

Po raz 10 w Mikołajkowy Autobus Radia 5 włączył się Mirosław Ruszczyk.

Z pewnością, dzięki szczodrości darczyńców, w tym roku nie zabraknie prezentów. I na przekór pandemii udało się zorganizować akcję, z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych.

Mikołajkowy Autobus Radia 5 stanął dziś przy galerii na Placu Miejskim. To tam czekamy na tych, którzy zadeklarowali udział w naszej akcji. Przez cały dzień na na antenie Radia 5 relacjonujemy to, co dzieje się na miejscu.

Zebrane prezenty jeszcze dziś trafią do dzieci.

Źródło: Radio 5
Autor: jwe