Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja 24 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Arkadiusz Sikora
Arkadiusz Sikora

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Wywrotki na ulicach – sprawdzą c-18

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Na ruch ciężkich pojazdów narzekają mieszkańcy domostw przy ulicy Mieszka I na Osiedlu Piastowskim w Suwałkach. Chodzi między innymi o wywrotki z piaskiem. Miejscowi twierdzą, że ciężkie pojazdy niszczą jezdnię i zbudowane tam rondo. Ich problem na ostatniej sesji Rady Miejskiej przedstawił Jacek Juszkiewicz z klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość.

W odpowiedzi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przyznał, że z ciężarówkami jest problem. Miasto chce zaradzić sprawie budując łącznik między drogami do Filipowa i Bakałarzewa. Nowa droga pozwoli wywrotkom ominąć Osiedle Piastowskie.

Radny zwrócił też uwagę, że drogę na wszystkie suwalskie ulice otwierają ciężarówkom zezwolenia wjazdu c-18, które wydaje Miejscowy Zarząd Dróg i Zieleni. Dzięki nim kierowcy mogą wjeżdżać niemal wszędzie i niszczyć jezdnie.

Prezydent przyznał, że zezwoleń jest dużo i miasto rozważa, co z nimi zrobić. Wyjaśnił, że korzystają z nich przedsiębiorcy z branży budowlanej.

Jednocześnie Tomasz Drejer, dyrektor ZDiZu zapowiedział kontrole ciężarówek, które mają sprawdzić, czy kierowcy nie nadużywają zezwoleń.

 

Autor: IW     Źródło: Radio 5Data: 5 grudnia 2017

   
Tagi:

1 komentarz

  1. tok Odpowiedz

    to przez znajomości dużo zezwoleń. na zachodzie ciężarówka typu tir nie ma prawa wjechać na tzw.wojewódzka drogę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.