Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

XIX Mazury AirShow

W sobotę  (5.08)  rozpoczęły się w niezwykłej scenerii, bo nad wodami jeziora Niegocin, największe cywilne pokazy akrobacji lotniczych Mazury AirShow 2017.  Największy show w Polsce odbywa się na wodzie i w powietrzu. Już po raz 19 przyciągnął do Giżycka nie tylko tłumy mieszkańców miasta, ale i turystów.

Pokazy rozpoczęły się od skoków spadochronowych na plażę miejską w Giżycku w wykonaniu członków grupy Sky Magic. Skoczkowie doskonale poradzili sobie z zadaniem, mimo silnych podmuchów wiatru nad Niegocinem. Jednym z najgłośniejszych i oczekiwanych pokazów był przelot odrzutowego myśliwca frontowego naszej armii MiG-29. Gratka dla miłośników lotnictwa jest o tyle wielka, że  to najprawdopodobniej jedyny występ MiG-a 29 na cywilnych pokazach w tym roku.

Oprócz atrakcji, które można było zobaczyć na niebie, czy na tafli jeziora, gdzie również lądowały samoloty, nie lada gratka czekała na fanów lotnictwa w Kętrzynie. Na lotnisku Kętrzyn Wilamowo można było podziwiać ekspozycję sprzętu lotniczego oraz spotkać się z ekspertami.

– Cieszy fakt, że taka impreza od 19 lat odbywa się właśnie na Mazurach – mówił podczas oficjalnej ceremonii otwarcia Mazury AirShow 2017 Gustaw Marek Brzezin marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. -Mazury Air Show jest wspaniałą promocją lotnictwa w kraju i regionie – dodawał marszałek.

W niedzielę (6.08) finałowy blok pokazowy który odbędzie się w godzinach 11-14. O godzinie 14:30 zaplanowano uroczyste zakończenie Mazury AirShow 2017.

2017-08-06 08:01:38