Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Z Hollywood do Giżycka

06.07.2017

Inauguracja Kina Letniego z udziałem aktorki Alicji Bachledy-Curuś odbyła się w środę (5.07) w Giżycku. Pobyt aktorki w grodzie nad Niegocinem rozpoczął polską premierę kinowa filmu znanego producenta i reżysera Spike’a Lee „Dziewczyna ma kłopoty”, w którym zagrała główną rolę. Otwarty pokaz odbył się w nowo otwartym kinie „Nowa Fala” w Giżyckim Centrum Kultury.

Zapytana o pierwsze wrażenie po przyjeździe zza oceanu do krainy jezior Alicja Bachleda-Curuś przyznała, że najbardziej tęskni za Krakowem, ponieważ tam się wychowała. Jak dodała, na Mazurach bywa rzadko, ale parę lat temu odkryła to miejsce na nowo.

Po projekcji wszyscy miłośnicy talentu aktorki mogli spotkać się z gwiazdą i zdobyć wymarzony autograf. Później Alicja Bachleda-Curuś wzięła udział w ceremonii chrztu katamaranu „Alicja”, nazwanego jej imieniem przez Żeglugę Mazurską oraz wieczornej inauguracji giżyckiej edycji festiwalu w Ekomarinie, gdzie nad jeziorem Niegocin, po raz trzeci z rzędu stanął wielki plenerowy ekran kinowy.