Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Radio 5 Trail w Rajgrodzie

09.07.2018

Rajgród

Za nami kolejna stacja na imprezowej mapie północno-wschodniej Polski. Radio 5 Trail ze swoim mobilnym studiem gościło tym razem w Rajgrodzie, który świętował 450 rocznicę nadania praw miejskich. Urodziny tej urokliwej, położonej nad brzegiem jeziora miejscowości, zorganizowano na Plaży Miejskiej.

– W Rajgrodzie warto mieszkać – mówi Ireneusz Gliniecki, burmistrz Rajgrodu, który ma plan na to, by w tym mieście żyło się coraz lepiej.

Dwudniowe świętowanie obfitowało w wiele spotkań i imprez towarzyszących. Na plaży rozegrano Turniej Siatkówki Plażowej, na jeziorze odbyły się Regaty o Puchar Burmistrza Rajgrodu.

Impreza przyciągnęła tłumy mieszkańców i turystów, którzy chętnie korzystali z atrakcji przygotowanych m.in. przez animatorów Radio 5 Trail. Koło fortuny, bramka celowościowa, liczne gry i zabawy, darmowa wata cukrowa sprawiły maluchom wiele frajdy. Na Dni Rajgrodu przyjechali goście m.in. z Krakowa czy Warszawy.

Jak to na urodzinach, nie mogło zabraknąć tortu, który wśród gości dzielił Ireneusz Gliniecki, burmistrz Rajgrodu.

A czego życzą miastu goście i mieszkańcy?

I na deser jeszcze muzyczna gwiazda.
– Często mam szczęście śpiewać w fajnych miejscach, ale tu jest wyjątkowo pięknie – powiedziała nam tuż przed występem Margaret, która porwała w niedzielę w Rajgrodzie tłumy.

Za kilka dni ruszamy znowu w drogę. Mobilne studio Radia 5 Trail zamelduje się w Ełku w piątek, 13 lipca. W sobotę, 14 lipca, jedziemy na Dni Gołdapi. W wakacje odwiedzimy również Olecko, Augustów i Suwałki.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: mt

Radio 5 Trail ruszyło w drogę!