Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Zabezpieczono auto, którym uciekali sprawcy napadu

17.02.2018

Policjanci z Pisza zabezpieczyli pojazd, którym uciekli sprawcy napadu na właściciela kantoru wymiany walut. Wciąż są poszukiwani sprawcy. Jak informowaliśmy w wiadomościach Radia 5- do zdarzenia doszło w piątek (16.02.) około godziny 17:00 przy ul. Rybackiej w Piszu.

Zamaskowani sprawcy napadli właściciela kantoru wymiany walut i ukradli plecak z pieniędzmi. Następnie odjechali VW Passatem. Właściciel kantoru oddał kilka strzałów w kierunku pojazdu, wybijając tylną szybę. Policjanci zablokowali drogi dojazdowe do miejscowości. Działania prowadzili również na miejscu zdarzenia zabezpieczając ślady oraz przesłuchując świadków.

Dzięki informacjom przekazanym przez anonimowego świadka, policjantom w sobotę (17.02.) udało się zabezpieczyć auto, którym uciekali sprawcy. Pojazd został odnaleziony na terenie miasta- poinformowała Anna Szypczyńska oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

 

Policjanci nie ujawniają jaka kwota padła łupem sprawców napadu. Wiadomo, że właściciel kantoru wymiany walut, miał pozwolenie na broń. Przedmiotem prowadzonego postępowania będzie natomiast m.in to czy użycie broni było zasadne.