Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Zadbają o psy

10.01.2019

Augustów

Dogosfera, czyli Psi Park, powstanie w tym roku w Augustowie. Przedsięwzięcie wygrało głosowanie w ostatniej edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. Za budową psiego parku rozrywki opowiedziało się prawie pół tysiąca augustowian. Park powstanie na terenach zielonych w okolicy Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie już teraz wiele osób przyprowadza swoje pupile.

W dogosferze czworonogi będą mogły biegać bez smyczy i kagańca. W planie jest specjalny tor przeszkód i pojemniki na śmieci. Sporo głosów zdobyła też akcja sterylizacji zwierząt domowych. Jak mówi Michał Kotarski z wydziału spraw społecznych augustowskiego magistratu, mieszkańcy postawili na pomoc pupilom.

Kolejne projekty przewidziane do realizacji to skałki wspinaczkowe przy plaży w dzielnicy Borki, kurtyna wodna na gorące dni, która będzie rozstawiana na Rynku Zygmunta Augusta i miejsce obsługi rowerzystów przy trasie Green Velo do Sajenka. Warto dodać, że augustowianie od lat wyróżniają się pomysłowością zgłoszeń projektów do miejskiego budżetu obywatelskiego. Podczas gdy w innych samorządach mieszkańcy chcą budowy jezdni i chodników, ci stawiają na rekreację. Występowali między innymi o emisję piosenek Janusza Laskowskiego czy ustawienie kaczkomatów z karmą dla kaczek. Zdaniem Filipa Chodkiewicz, zastępcy burmistrza Augustowa, być może mieszkańcy nie zgłaszają remontów drogowych, bo miasto prowadzi program budowy ulic.

Autor: AP