Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Żal i krytyka – łącznik Ełk – Knyszyn powstanie

09.08.2018

 

Żalu i krytyki pod decyzji Ministerstwa Infrastruktury nie szczędzą samorządowcy z Suwalszczyzny. Chodzi o budowę łącznika Ełk – Knyszyn. W środę (08.08.2018) Andrzej Adamczyk, szef resortu, zatwierdził budowę dwujezdniowej ekspresówki o długości 67 kilometrów, która połączy wspomniane miejscowości. Odcinek połączy też trasy Via Baltica i Via Carpatia. Zdaniem samorządowców z Suwalszczyzny, to wykluczy komunikacyjnie północno-wschodnią Polskę. Ich zdaniem lepszym rozwiązaniem byłaby budowa drogi Białystok – Suwałki przez Suchowolę i Augustów. W tym celu od dwóch lat zabiegali o zmianę rządowych planów. W czwartek (09.08.2018) Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa i Jarosław Szlaszyński, starosta augustowski, nie kryli żalu.

Krytyki nie szczędził też Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Jego zdaniem decyzja ministerstwa jest nieekonomiczna, bo w wariancie przez Ełk wydłuża Via Carpatię o 30 kilometrów.

Czesław Renkiewicz przypomina, że samorządowcy od dwóch lat prosili o zmianę rządowych planów, pukając do wszystkich możliwych drzwi. Teraz dochodzi do przekonania, że posłowie z Suwalszczyzny nie są tak skuteczni, jak ich parlamentarni koledzy z Warmii i Mazur.

Prezydent zaznacza, że starania o zmianę przebiegu drogi trwały do ostatniej chwili. Poseł Jarosław Zieliński nie odpowiadał jednak na prezydenckie pisma, a posłanka Bożena Kamińska, co prawda interpelowała, ale odpowiedź, którą dostała, nic nie zmieniła.

Autor artykułu: AP